Eğitim

36-72 ay aralığındaki çocuklarımızın sosyal, bilişsel, devinimsel(fiziksel), duyuşsal, dil ve öz bakım becerilerinin gelişimine uygun özel tasarlanmış öğrenme ortamları ve zengin materyallerle donatılmış sınıf ve atölyelerimizde kalıcı ve kaliteli öğrenme yaşantıları oluşturmaları hedeflenir.


Yabancı dil öğretimi, tema ve konuları Türkçe temel programlarına paralellik gösterecek şekilde yabancı öğretmenler eşliğinde verilir.


Anaokulu öğrencilerimizle fen bilimleri dersine temel oluşturacak şekilde, yaş seviyelerine göre etkinliklerimizi uyguluyoruz.


Müzik etkinliklerine uygun olarak planlanan alanda orff tekniği kullanılarak müzik eğitimi verilmektedir. Bu teknik her çocuğun içinde var olan ritm duygusunun geliştirilmesine yöneliktir.


Okulumuz bünyesinde bulunan spor salonunda öğrencilerimiz denge koordinasyon sürat esneklik gibi konularda bedensel gelişimlerine yönelik aktiviteler yapmaktadırlar.


Görsel sanatlar ve heykel derslerinde kendilerini sanat yoluyla ifade eden sanatsal etkinliklere duyarlı bireyler yetiştirilmektedir.


Bir hikayeyi canlandırıyorlar. Duyguları tanıyor, olaylar arasında ilişki kuruyorlar. Problem çözme becerileri gelişiyor.


Klasik bale, dünya dansları ve halk oyunlarını öğreniyorlar.


Satranç etkinliği sırasında öğrencilerimiz, öngörüde bulunmayı, sabretmeyi,kapsamlı düşünmeyi ve dikkatlerini geliştirirler.


Okulumuzun mutfağında sağlık ve hijyen kurallarına uyularak hazırlanan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı saatlerinde hem besleniyorlar hem de paylaşmayı öğreniyorlar.


Dinlenme ya da uyuma ihtiyacı hisseden çocuklarımız kendileri için hazırlanan uyku odasında öğretmenlerinin okuduğu masallar eşliğinde uyuyabiliyorlar.