Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 1920’de Türk milletinin bağımsızlığı yolunda attığı ilk adım olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıl dönümünü ve çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için bir araya geldik çevrimiçi olarak.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları onun kahraman askerleri ve tüm şehitlerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programımız İlköğretim Müdürümüz Ersin Pasin’in konuşması ile sürdü.
5.sınıf öğrencimiz Buse Naz Coşar ve Sahra Demirbağ’ın şiirleri,7. Sınıf öğrencimiz İrem Erbaş ve 8. Sınıf öğrencimiz Naz İlter’in Müzik Öğretmenimiz Barış Usta eşliğinde sunduğu şarkılar,7. Sınıf öğrencimiz Sude Çakmak’ın jimnastik gösterisi programda yer aldı.
6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz Atatürk’ün çocuklar ve ulusal egemenlik hakkındaki sözlerinden İngilizce örnekler sundular. Programımız 5. sınıflarımızın 23 Nisan şarkısı ile sona erdi.
Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bayramın dünyanın bütün çocuklarına sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyoruz.