57.Yılında Fen Bilimleri

Eğitim; kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan, yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Bu süreç; çocuğun sağlıklı büyümesini, kişiliğini bulmasını, yeteneklerini geliştirmesini içerir. Çocuklar, yaşamın devamlılığını temsil ettiğine göre onların daha iyi yetişmesi için ebeveynler ve eğitimciler olarak bizim çabamızın da sürekliliği zorunlu olacaktır.

Öğretmen olarak önce başladığım eğitimcilik faaliyeti, hayatıma onurlu ve insani bir güzellik kattı. Özel dershanecilikte kazandığım deneyim ve birikim eğitim anlayışımı zenginleştirdi. Çağdaş bir eğitim anlayışıyla ve eğitimci kadrolarımızla birlikte Fen Bilimleri Dershaneleri'nin "Eğitim Ciddi Kurumların İşidir" sözünü hayata geçirerek güven veren, "Dershanede doğru şık" olan bir kurum yaratmanın kıvancıyla yaşadım hep. Bugün, Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarında bilime, insana ve emeğe saygı duyan seçkin bir öğretmen kadrosu, üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle çalışmaktadır.

Öğrencisinin ve ülkesinin geleceğinden sorumluluk duyan kurumumuzun amacı, öğrencilerin sınava hazırlanması kadar, çağdaş ve bilimsel bakışa sahip insanlar olmasına da katkıda bulunmaktır. Okullarımızda "Yaşam Yaratıcıları Fen Bilimleri Okullarında Yetişiyor" sözüyle başta kendi yetenekleri doğrultusunda yaşamını şekillendirebilen, daha sonra da çağdaş dünyada kendisinden söz ettirebilen bireylerin yetiştirilmesini istiyorum.

Fen Bilimleri' ni güçlendirip büyüten kendi iç dinamizmidir. Bu dinamizm, bilime, insana ve eğitime verdiğimiz değerin ürünüdür. Daha güzel, daha mutlu ve daha aydınlık bir gelecek için daha çok çalışmalıyız. Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, çağdaş ve modern eğitim anlayışıyla ülkemizin en seçkin eğitim-öğretim kurumlarından biri olmanın gururunu yaşamaktadır.

Saygı ve sevgilerimle, Nazmi ARIKAN Fen Bilimleri Okulları Kurucusu