Öğretmen olarak 40 yıl önce başladığım eğitimcilik faaliyeti, hayatıma onurlu ve insani bir güzellik kattı. Özel dershanecilikte kazandığım deneyim ve birikim eğitim anlayışımı zenginleştirdi. Çağdaş bir eğitim anlayışıyla ve eğitimci kadrolarımızla birlikte Fen Bilimleri Dershaneleri'nin "Eğitim Ciddi Kurumların İşidir" sözünü hayata geçirerek güven veren, "Dershanede doğru şık" olan bir kurum yaratmanın kıvancıyla yaşadım hep. Bilime, insana ve emeğe saygı duyan kurumumuzda seçkin bir öğretmen kadrosu, üstlendikleri sorumluluğunun bilinciyle çalışmaktadır.

Cumhuriyetimizin çağdaş bir eğitim kurumu olarak yılların getirdiği deneyimimizle sizlere bugüne kadar bilgi birikimimizi aktarmaya çalıştık. Öğrencisinin ve ülkesinin geleceğinden sorumluluk duyan kurumumuzun amacı, öğrencilerin sınava hazırlanması kadar, çağdaş ve bilimsel bakışa sahip insanlar olmasına da katkıda bulunmayı amaçladı. Şimdi ise "Yaşam Yaratıcıları Fen Bilimleri Okullarında Yetişiyor" sözüyle başta kendi yetenekleri doğrultusunda yaşamını şekillendirebilen daha sonra da çağdaş dünyada kendisinden söz ettirebilen bireylerin yetiştirilmesini istiyorum.

Çocuğun eğitiminde yapılan yanlışların düzeltilmesinin çok zor olduğu bilinciyle alanında uzman olan eğitimcilerden destek almayı ihmal etmedik. Oluşturduğumuz "Bilim Kurulu"nda okul öncesi eğitiminde Prof.Dr.Ayla OKTAY, yabancı dil eğitiminde Prof.Dr.Veysel KILIÇ, çocukta yaratıcılığın geliştirilmesi konusunda Prof.Dr.Esra ASLAN, beden eğitimi ve spor alanında Hasan KASAP, eğitim politikamızın oluşmasında Prof.Dr.Dursun KOÇER ve Prof.Dr.Tuncay ALTUĞ, program geliştirme konusunda Yrd.Doç.Dr.Sertel ALTUN ve Yrd.Doç.Dr.Esma ÇOLAK yer aldılar.Kurumumuza verdikleri destekten dolayı her birine şükranlarımı sunuyorum.

Fen Bilimleri eğitim kurumları, çağdaş ve modern eğitim anlayışıyla ülkemizin en seçkin eğitim-öğretim kurumlarından biri olmanın gururunu yaşamaktadır. Ayrıca 2015 yılından itibaren dershane sektöründeki değişikliklere/dönüşüme uygun olarak Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Liseleri adı altında eğitim hizmetlerimize de devam edeceğiz.

Fen Bilimleri' ni güçlendirip büyüten kendi iç dinamizmidir. Bu dinamizm, bilime, insana ve eğitime verdiğimiz değerin ürünüdür. Daha güzel, daha mutlu ve daha aydınlık bir gelecek için daha çok çalışmalıyız.

Saygı ve sevgilerimle,
Nazmi ARIKAN
Fen Bilimleri Okulları Kurucusu